Famili Centrum Diagnozy i Terapii

Zajęcia grupowe

Trening Umiejętności Społecznych (TUS)

Jest to trening grupowy oparty na zasadach teorii kognitywnego nauczania społecznego. W trakcie zajęć wykonywane są ćwiczenia indywidualne i grupowe, które umożliwiają nabycie nowych umiejętności wraz z ich utrwaleniem, co prowadzi do nabycia nowych kompetencji społecznych. Do takich umiejętności możemy zaliczyć: zawieranie znajomości, słuchanie, zadawanie pytań, odmawianie, inicjowanie rozmowy, dyskutowanie, reagowanie na krytykę, wyrażanie krytyki, radzenie sobie z uczuciami, mówienie i przyjmowanie komplementów. W czasie TUS grupa udziela sobie informacji zwrotnych, co stanowi dużą wartość dodaną w procesie terapeutycznym. Dodatkowo uczestnicy dostają zadania domowe, które pomagają w utrwaleniu ćwiczonych umiejętności.

Głównymi celami programu jest poszerzanie wiedzy o umiejętnościach społecznych oraz ich rozwijanie – żeby radzić sobie ze swoimi problemami, potrafić umiejętnie reagować na zaczepki innych, skutecznie rozwiązywać konflikty z rówieśnikami, cierpliwie czekać na swoją kolej podczas interakcji z innymi, rozumieć konieczność ponoszenia konsekwencji swoich działań. Posiadanie takich umiejętności zmniejsza poziom doświadczanego napięcia i korzystnie wpływa na samoocenę. Dodatkowo uczestnicy TUS trenują rozpoznawanie emocji, uczą się jak bezpiecznie można obniżyć napięcie emocjonalne i fizyczne, pracują nad poprawą koncentracji, ograniczaniem spontanicznych reakcji, dzięki czemu zyskują możliwość przeżywania pozytywnych doświadczeń.

 

Trening TUS jest szczególnie polecany dla dzieci z autyzmem wysokofunkcjonującym, całościowymi zaburzeniami rozwoju, ADHD. Może on również pomóc dzieciom zdrowym, ale nieśmiałym, wycofanym, lękliwym. W Centrum diagnozy i terapii famili zajęcia są prowadzone przez doświadczonego psychologa.

zajęcia grupowe

Sensoplastyka

Plastyka sensoryczna, czyli kreatywne brudzenie się. Są to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się wszelkiego rodzaju kolory, faktury, konsystencje i smaki. Wszystkie materiały używane podczas prowadzenia zajęć są bezpieczne i jadalne (wykluczając alergeny niebezpieczne dla danej grupy).

 

Podczas zajęć sensoplastyki stymulowane są wszystkie zmysły, co pozytywnie wpływa na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Dodatkowo ćwiczymy motorykę małą (doskonalenie precyzji dłoni), budujemy świadomość ciała i przestrzeni, a także oswajamy się z nowymi smakami i fakturami. Zajęcia mają na celu rozwój osobowości dzieci, uspołecznianie, wzrost samodzielności oraz zwiększenie wiary we własne możliwości. Wpływają one również na rozwój świadomości przestrzeni i metody działania w niej w taki sposób, aby bez przeszkód dzielić tę przestrzeń z innymi ludźmi. Na zajęciach dzieci nadpobudliwe uczą się wyciszać emocje, natomiast te apatyczne rozbudzają się, ponieważ zyskują motywację do działania – twórczego tworzenia.

 

W Centrum diagnozy i terapii famili zajęcia są prowadzone przez certyfikowanego terapeutę.

zajęcia grupowe

Zajęcia fizyczne dla kobiet w ciąży i mam z dziećmi 

Ruch nie tylko pozwoli wzmocnić kluczowe partie mięśni, które w czasie ciąży są dodatkowo obciążone. To także doskonałe wsparcie dla naszego samopoczucia i psychiki. Ćwiczenia pozwalają uniknąć przykrych dolegliwości, takich jak bezsenność, obrzęki, zaparcia, nudności czy uczucie ciągłego zmęczenia. A te wykonywane po porodzie pomogą w szybszym powrocie do formy sprzed ciąży.

Zajęcia są doskonałą możliwością do nawiązania nowych znajomości i zbudowania relacji z kobietami będącymi na podobnym etapie życia. Jest to również doskonały sposób na rozpoczęcie budowania pierwszych relacji społecznych u dzieci. Na zajęcia można uczęszczać przez cały okres prawidłowo rozwijającej się ciąży oraz już 6 tygodni po porodzie.

 

W Centrum diagnozy i terapii famili zajęcia fitness są prowadzone przez wykwalifikowanego trenera medycznego, który właściwie dobiera dane ćwiczenia do stanu mamy, jej kondycji oraz upodobań, a także dba o ich prawidłowe wykonywanie.

Garncarstwo 

Zajęcia, podczas których uczestnicy wykonują różnego rodzaju wyroby ceramiczne. Samodzielne przygotowanie użytecznego przedmiotu daje uczestnikom terapii poczucie sprawczości, co wywołuje zadowolenie. Dla wielu osób jest to uzupełnienie innych form terapii, szczególnie zalecane w przypadku dzieci z problemami adaptacyjnymi, nadpobudliwością czy zaburzeniami sensorycznymi. Podczas pracy z mokrą gliną trenujemy koncentrację oraz uczymy się jak zaakceptować ewentualne niepowodzenia. Ponadto ćwiczymy motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

 

W Centrum diagnozy i terapii famili zajęcia są prowadzone przez doświadczonego nauczyciela. Prowadzimy grupy dla dzieci i dorosłych.

zajęcia grupowe

Kintsugi 

Czyli dosłownie zajęcia łączenia złotem. Jest to japońska technika naprawy potłuczonych lub wyszczerbionych wyrobów ceramicznych, polegająca na łączeniu elementów wyrobu laką z dodatkiem sproszkowanych metali szlachetnych (takich jak złoto, srebro czy platyna).

Kintsugi to doskonały element pracy terapeutycznej pacjenta. Tomás Navarro uważa, że życie pełne jest bólu i trudności, które są nieuniknione. Na wiele z nich nie mamy wpływu – są jak pęknięcia na starej porcelanie. Jedyne, co możemy zrobić, to przygotować się na nie. Jednak potrzeba do tego pracy, cierpliwości oraz wytrwałości. Zupełnie jak podczas żmudnego rytuału kintsugi – łączenia laką spękanych fragmentów naczynia. Podczas oferowanych przez nas zajęć razem przejdziemy przez następujące etapy: zebranie fragmentów, analizę sytuacji, wyciągnięcię wniosków, połączenie się ze swoja siłą emocjonalną, odbudowanie zniszczeń, a ostatecznie – upiększenie swoich blizn.


W Centrum diagnozy i terapii famili zajęcia są prowadzone przez doświadczonego nauczyciela.

Pozwól sobie pomóc

– potrzebujesz wsparcia, masz pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o nas i naszych usługach? Skontaktuj się z nami!

Call Now Button